O PROJEKTU BANGLAKIDS

Projekt nevládní humanitární organizace ADRA s názvem Banglakids nám umožňuj se podílet na podpoře vzdělávání dětí a mladých lidí v Bangladéši. Vzděláním proti chudobě. Jedná se o dlouhodobý rozvojový program. Přihlásili jsme se k tomuto projektu a zde jsou děti, které již Port Naděje od 1. ledna 2016 sponzoruje:

Jméno dítěte: Costa Eti

Pohlaví: dívka

Kategorie: internátní škola PLUS

Škola: Kellog Mookerjee

Cíl stát se: zdravotní sestrou

Rok narození: 02.10.2004

Eti je hodná a přátelská dívka, která má nelehký život. Otec ji zemřel a matka se podruhé vdala, ale neni zdravotně v pořádku. Také neudržuje s Eti pravidelný kontakt. Eti pochází z malé vesnice, kde většina obyvatel pracuje na poli a v období dešťů rybyří, aby se uživili. Do školy chodí velmi ráda, přeje si získat do života co nejlepší vzdělání.

Jméno dítěte: Marma Anghla

Pohlaví: dívka

Kategorie: internátní škola PLUS

Škola: Hilltracts

Cíl stát se: doktorkou

Rok narození: 10.02.2004

Anghla má jen maminku a bratra. Tatínek zemřel na rakovinu. Její maminka pracuje jako námezdní rolnice na poli, ale k zaopatření rodiny to nestačí. Jejich domek je je postaven ze dřeva, bambusu a střechu mají z vlnitého plechu. Anghla studuje 8. ročník internátní školy Hilltracts. Je veselá a úřátelská. Nejvíce ji baví angličtina a kreslení.

Jméno dítěte: Tripura Dikrus

Pohlaví: chlapec

Kategorie: internátní škola PLUS

Škola: Hilltracts

Cíl stát se: lékařem

Rok narození: 2.5.2008

Dikrus má 3 starší sestry, které se již vdaly a založily vlastní rodiny, a také 2 bratry. Syny živí maminka, která pracuje jako nádenice na polích a denně tak hledá práci, aby zajistila živobytí sobě a nejmladším synům. Dikrusův tatínek zemřel, a pro matku je velmi těžké děti uživit. Dikrus touží stát se jednou lékařem. Ve volném čase hraje s kamarády fotbal. Ve škole se mu moc líbí. Je vděčný, že zde může studovat. Z vyučovaných předmětů ho nejvíc baví bengálština.

Vaše podpora zajistí těmto třem dětem: studium, školní pomůcky, 3x denně výživné teplé jídlo, základní lékařskou péči, ubytování, 1x ročně školní uniformu, oblečení a boty, hygienické potřeby, apod.

Roční částka pro všechny 3 děti činí 3x 9000 Kč, tj. 27 000 Kč. Pokud se chcete s námi podílet na této pomoci, můžete jednorázovývm darem přispět, ale i trvalým příkazem přispívat na účet 216282270/0300 a do poznámky uveďte BanglaKids