ŠTĚDROST

První komunita křesťanů jak je popisuje kniha Skutků, to byli radikálně štědří lidé. Jejich štědrost pocházela z ujištění Kristovy lásky. Štědrost byla kvalitou, jejich velkorysé komunity, která ukázala a prokázala tu skutečnost, že evangelium mění životy a skrze proměněné životy mění i společnost.

V Portu chceme modelovat společenství křesťanů, kteří se obětují, aby mohli žít štědře a to v mnoha směrech. Od otevření našich domovů pro druhé, přes odpuštění těm, kteří nám ublížili, štědrost má mnoho podob. Samozřejmě to zahrnuje i dávání desátků i darů a to znamená mít moudré správcovství nad svými financemi. Apoštol Pavel hovořil o penězích, když napsal: „Kdo skoupě rozsévá, bude také skoupě sklízet, a kdo štědře rozsévá, bude také štědře sklízet.“ (2 Kor 9: 6).

header_desatek

DÁT DESÁTEK

Dávat desátky je víc než dávání darů. Slovo „desátek“ doslova znamená desetinu nebo 10%. Dávání desátku, nebo dávání deseti procent svého příjmu, není jen dávat něco Bohu. Ale znamená dát Bohu zpět, co mu náleží. Vše, co máme, pochází od něho. Bible říká, že desátek je připomínkou toho, že Bůh je poskytovatelem všeho. To nás učí vždy dávat Boha do samého středu našeho života. Kříž je standard křesťanského života a to ve všech oblastech, ne desátek (10%). Kříž je standardem štědrosti a štědrého života Kristova následovníka.

„Sami se přesvědčte, zda to ocením. Zahrnu vás tolika dary, že je nebudete mít kam dát.“

Mal 3:10

header_dar

DÁT DAR

Dar je cokoliv nad rámec desátků. Dát nad rámec desátků je šance pro každého z nás se stát extravagantně štědrým. Můžete si vybrat na co chcete jednorázově, či pravidelně přispívat.

„Kdo skoupě rozsévá, bude také skoupě sklízet, a kdo štědře rozsévá, bude také štědře sklízet.“

2. Kor 9: 6

Příležitosti k dávání:

Vaše podpora zajistí třem dětem: studium, školní pomůcky, 3x denně výživné teplé jídlo, základní lékařskou péči, ubytování, 1x ročně školní uniformu, oblečení a boty, hygienické potřeby, apod. Roční částka pro všechny 3 děti činí 3x 9000 Kč, tj. 27 000 Kč. Pokud se chcete s námi podílet na této pomoci, můžete jednorázovývm darem přispět, ale i trvalým příkazem přispívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *